Rynek artykułów papierniczych posiada bogatą ofertę. Zaczynając od karteczek biurowych, zakładek indeksujących, przez segregatory, długopisy, aż po bloki rysunkowe i zeszyty. Wybór tych ostatnich ze względu na różne formaty i rodzaje może sprawiać problem. Jakie sprawdzą się do szkoły? Podpowiadamy.
Zeszyty szkolne – rodzaje
Sklepy szczególnie papiernicze zazwyczaj w swojej ofercie posiadają różne rodzaje zeszytów szkolnych. Jest to niezwykle istotne, ponieważ udając się do sklepu stacjonarnego lub robiąc zakupy online, mamy możliwość zaopatrzenia się w cały potrzebny asortyment za jednym razem. Pamiętajmy, że zeszyty szkolne, to element bez którego nauka nie mogłaby odbywać się w sposób właściwy, a wręcz byłaby niemożliwa. Najczęstszy format z jakim możemy się spotkać to A5. Dla ulepszenia i zadowolenia każdego z klientów, od bardzo dawna możemy zakupić te zeszyty w miękkiej, jak i twardej okładce.
Studenci stawiają na nieco większe rozmiary skoroszytów. Najwygodniejszą formą jest dla nich format A4. Takie rozwiązanie pozwala umieścić na jednej kartce znacznie więcej informacji. Daje również możliwość stworzenia większych tabel oraz wykresów. Taki rodzaj zeszytów często spotkać możemy również w biurach, choć zdarza się, że na półkach oraz stołach coraz częściej leżą notatniki formatu B5. Z takiego rozwiązania równie często korzystają osoby, które prowadzą pamiętniki lub potrzebują miejsca, aby zapisać swoje myśli. Pamiętajmy również, że zeszyty podzielić możemy ze względu na rodzaj linii. Najpopularniejsze to oczywiście te w kratkę, w linie oraz do nut, które są nieodłącznym elementem każdej szkolnej lekcji muzyki. W ofercie sklepów papierniczych odnaleźć możemy również takie notesy, jak:
-
Gładkie, charakteryzujące się czystą kartką. W szkole zazwyczaj wymagane są do przedmiotów, na których rysunek stanowi podstawę kształcenia. Mogą przydać się np. do biologii.
-
Milimetrowe. Mogą być szczególnie przydatne w matematyce do rysowania wykresów funkcji. Znajdą zastosowanie również na lekcjach techniki.
-
Zeszyty z papierem kolorowym. Na lekcjach plastyki wykorzystywane przez dzieci do wycinania różnych elementów.
Jak wybrać zeszyt szkolny?
Szeroka oferta pozwala na to, aby każdy znalazł zeszyt odpowiedni do jego potrzeb. Zanim zdecydujemy się na wybór, zastanówmy się, do jakiego przedmiotu go wykorzystamy. Nie bez znaczenia pozostaje również grubość okładki. Jeśli mamy w szkole dużo przedmiotów to zeszyty w twardej okładce mogą dokładać ciężaru naszemu plecakowi. Dobrym pomysłem jest skorzystanie ze specjalnych zaznaczeń, które pozwalają na szybsze znalezienie i odróżnienie naszych zeszytów, gdy znajdują się one np. w plecaku.