Rynek kryptowalut daje inwestorom niemal nieograniczone możliwości. Coraz większą uwagę osób obracających kryptowalutami przykuwa Ethereum. Jak przebiegała droga do sukcesu tej kryptowaluty? Gdzie najlepiej ją kupić?
Informacje o Ethereum
Mało kto wie że ta wirtualna waluta stworzona została w Rosji. Powstała w 2013 roku i podobnie jak inne tego typu waluty działa w oparciu o technologię blokchain. Przyszłość, jaką zobaczył Vitalik Buterin w tej technologii, dała mu asumpt do utworzenia własnej kryptowaluty. Wraz z siecią do projektowania mobilnych aplikacji, którą w 2015 roku uruchomiła Ethereum Switzerland GmbH, powstał także system który daje możliwość zawierania kontraktów wirtualnych. Ułatwienie rozliczeń stanowią tam tokeny które otrzymały nazwę Ethereum.
Początkowo kryptowaluta ta służyła wyłącznie programistom, którzy wykorzystywali ją do rozliczeń między sobą. Zrobiła jednak furorę większą niż sama platforma której celem było projektowanie aplikacji. Z biegiem czasu środowisko programistów podzieliło się i wówczas wyodrębniono Ethereum i Ethereum classic, co ma obecnie kluczowe znaczenie podczas zawierania transakcji. Ethereum, podobnie jak Bitcoin oparty jest na technologii blockchain, wszyscy jej użytkownicy mają dostęp do kodu źródłowego, i nie ma możliwości dodrukowania ani jednej ani drugiej. Mimo to obie kryptowaluty różnią się pod pewnymi względami. Ethereum nie ma maksymalnej liczby ETH, mogących trafić do obiegu.
Ethereum w portflelu
Gdzie kupić Ethereum? Można go zakupić większości giełd kryptowalut, czy też w kantorze. Kilkaset platform do handlu i wymiany kryptowalut daje możliwość zainwestowania w Ethereum. Jedną z giełd dających inwestorom możliwość nabycia ETH jest kriptomat.io . Możliwość handlu daje też giełda Binance oraz CoinDeal. Najczęściej do dokonania zakupu tej kryptowaluty niezbędne będzie dokonanie przelewu bankowego. Ale równie satysfakcjonująco nabycie jej może odbyć się przy pomocy karty kredytowej.
Etherium dobrze jest przechowywać w portfelu kryptowalut, rzecz jasna po upewnieniu się czy wybrany portfel obsługuje ETH. Ze względów bezpieczeństwa, dającym większą pewność zabezpieczenia, będzie portfel zewnętrzny.
Przed zakupem tej kryptowaluty warto zdobyć wiedzę na jej temat zarówno w kwestiach technicznych jaki pod kątem trendów cenowych. Wiele blogów pozwala na zaplanowanie strategii inwestowania. Zasilenie swojego portfela inwestycyjnego o tym kryptowalutę warto także poprzedzić przeskanowanie komputera przy pomocy dobrego programu antywirusowego.