Separatory to nieceniona pomoc przy ekologicznym uzdatnianiu kondensatu. Jest to możliwe dzięki zdecentralizowanemu oddzieleniu wody od oleju bezpośrednio w miejscu powstawania kondensatu. Separatory wodno-olejowe z niezbędnymi certyfikatami nadzoru budowlanego sprawiają, że nie ma potrzeby uzyskiwania zezwolenia wystawianego zgodnie z prawem dla uzdatniania kondensatu ze sprężarek. Kondensat oczyszczony w separatorze jako oczyszczona woda może być odprowadzony od razu do kanalizacji. Jakie zalety ma separator?
Separatory – jakie mają zalety?
Zgodnie z wymaganiami ustawodawcy, każdy przedsiębiorca musi profesjonalnie, odpowiedzialnie i bezpiecznie uzdatniać odprowadzony kondensat. W myśl zrównoważonego rozwoju powstał separator wody w różnym rozmiarze, dopasowanym do wielkości instalacji, w wersji z lub bez systemu wstępnej separacji. Urządzenie to wyróżnia się zaletami istotnymi dla ochrony środowiska i ekonomiczną eksploatacją, umożliwiając ekologiczne uzdatnianie zemulgowanego kondensatu bezpośrednio w miejscu jest powstawania. Jest to więc ekonomiczne, wydajna i niedroga alternatywa. W porównaniu ze standardowymi filtrami z węglem aktywnym, separatory oleju-wody pozwalają znacznie szybciej wymieniać i utylizować kartridże.
Separatory – jakie mają możliwości?
Separatory olej-woda to przede wszystkim zwiększona żywotność wkładów filtracyjnych i brak kosztów energii. Szybka amortyzacja i bardzo wysoka zdolność adsorpcji oleju przez filtr sprawia, że bardzo łatwo można obliczyć koszty wkładów, części zamiennych i utylizacji. Takie urządzenia są też całkowicie bezpieczne w użytkowaniu za sprawą kontroli filtra ze wbudowanym wskaźnikiem poziomu, prostej kontroli ścieków ze wzornikiem optycznym zmętnienia czy optymalnemu stykowi bezpotencjałowemu do przekazywania komunikatów o zakłóceniu. Dlatego dystrybutor technik sprężonego powietrza BEKO TECHNOLOGIES proponuje sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa i użyteczności separatory.
Separatory wodno-olejowe – czy są ekologiczne?
Separatory wodno-olejowe to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania, które posiadają pojemnik wykonany z nadającego się do recyklingu materiału polietylenowego. Na przyjazność dla środowiska wpływa też produkcja pasków filtracyjnych emitująca tylko 40% CO2 w porównaniu z węglem aktywnym. Dodatkowo takie urządzenia to ok. 5-krotnie większa pojemność adsorpcyjna w porównaniu z węglem aktywnym.