Od zawsze interesowała Cię praca w zawodzie medycznym? Nie udało Ci się dostać na studia medyczne? W takim przypadku pomyśl o sprawdzeniu oferty w policealnych szkołach medycznych. Jakie kierunki przygotowały dla swoich uczniów? Czy warto skorzystać z ich oferty edukacyjnej?
Policealna szkoła medyczna – kiedy warto?
W policealnych szkołach medycznych dostępne są kierunki nauczania związane z medycyną. Pozwalają one na uzyskanie wiedzy oraz umiejętności praktycznych potrzebnych do świadczenia różnych usług medycznych.
Ze względu na duże zapotrzebowanie na pracowników w branży medycznej oraz zachęcające pensje zainteresowanie nauką w policealnych szkołach medycznych jest obecnie bardzo wysokie.
Warto przy tym wskazać, że w wielu szkołach nauka jest bezpłatna, dlatego też uczniowie nie muszą wtedy ponosić dodatkowych kosztów związanych ze zdobyciem przyszłościowego zawodu.
Policealna Szkoła Medyczna Kraków – https://faber.edu.pl/szkoly/szkola-medyczna/ nauka w tym zakresie dostępna jest także w Krakowie, gdzie można skorzystać z pełnej gamy kierunków.
Kierunki w policealnych szkołach medycznych
Szkoły policealne oferują naukę w wielu kierunkach związanych z medycyną. Wśród nich znajdują się między innymi:
-
Asystentka stomatologiczna,
-
Higienistka stomatologiczna,
-
Technik dentystyczny,
-
Technik farmaceutyczny,
-
Technik masażysta,
-
Technik sterylizacji medycznej,
-
Technik radiolog – elektroradiolog,
-
Terapeuta zajęciowy,
-
Opiekun medyczny,
-
Protetyk słuchu,
-
Dietetyka,
-
Leczenie ziołami,
-
Technik optyk,
-
Rejestratorka i sekretarka medyczna.
Jak widać, zakres dostępnych kierunków nauczania jest bardzo szeroki, stąd też w szkołach medycznych można zdobyć przygotowanie do pracy na różnych stanowiskach.
Jak zapisać się do szkoły medycznej?
Aby rozpocząć naukę w szkole medycznej, w pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni kierunek. Następnie można wybrać szkołę, która realizuje program nauczania w tym właśnie zakresie.
Warto wskazać, że nauka może odbywać się w trybie dziennym – najczęściej jest on bezpłatny, a także w trybie wieczorowym, weekendowym – w tym przypadku szkoła pobiera opłaty od uczniów.
Do zapisania się na zajęcia należy spełnić wymagania rekrutacyjne, które można znaleźć na stronach internetowych szkół medycznych. Warto wskazać, że szkoły tego typu wymagają ukończonej szkoły średniej, lecz nie jest konieczne posiadanie świadectwa dojrzałości – zaliczonej matury.
Aby zapisać się do szkoły medycznej, należy przekazać świadectwo ukończenia szkoły średniej, zaświadczenie lekarskie oraz zdjęcia i wniosek o przyjęcie. O zapisach decyduje kolejność złożenia wniosków.