Oleje opałowe, oleje smarowe, oleje hydrauliczne lub wysokotemperaturowe produkty polimerowe wykorzystuje się do wielu procesów produkcyjnych w firmach działających w różnych branżach. Ich wykorzystanie sprawia, że na terenie zakładu pojawiać się będzie niewskazana dla zdrowia, mgła olejowa, jaka jest w stanie zaszkodzić różnego rodzaju sprzętom.
Odciąganie mgły olejowej – proces wielostopniowej filtracji
Przemysłowe systemy wentylacyjne Rebelion Dybowski Sebastian jest firmą, która na co dzień zajmuje się takimi tematami, proponując m.in. filtry mgły olejowej ESTA, wykazujące się niezwykłą skutecznością w działaniu.
Na czym jednak dokładnie polega odciąganie mgły olejowej? W skrócie można powiedzieć, że jest to proces wielostopniowej filtracji. Dzięki takim działaniom można bez trudu doprowadzić do usunięcia wszystkich szkodliwych cząsteczek z powietrza. Filtry są tak zbudowane, że filtrują wielokrotnie powietrze, jakie do nich trafia, oddając je na hale “wyczyszczone” bez żadnych szkodliwych substancji. Za to wytrącone cząsteczki opadają na dno specjalnego naczynia. Uwaga! Mogą one zostać ponownie wykorzystane w procesie produkcyjnym, wpływając na zmniejszenie kosztów.
Odciąganie mgły olejowej – niekorzystne działanie
Odciąganie mgły olejowej jest tematem, którego nie można bagatelizować. Wykonuje się je za pomocą specjalnych urządzeń, jakie Przemysłowe systemy wentylacyjne Rebelion Dybowski Sebastian jest w stanie zaoferować.
Mgła olejowa ma niekorzystne działanie na samego człowieka oraz na urządzenia, jakie wykorzystywane są na hali produkcyjnej. Niefiltrowane powietrze wytrąca cząsteczki oleju, jakie osiadają na maszynach, wpływając na osłabienie konstrukcji. Co za tym idzie, zmniejsza się ich żywotność. Przedsiębiorca będzie musiał zdecydowanie częściej myśleć o wymianie sprzętu na nowy. Filtrowanie mgły olejowej jest w stanie wpłynąć korzystnie nie tylko na zdrowie pracowników, ale także na obniżenie kosztów prowadzenia działalności.