Brak możliwości otwarcia własnego auta, to kłopotliwa sytuacja, która może wywołać stres i być przyczyną dodatkowych problemów. Zwłaszcza że tego typu sytuacje zazwyczaj zdarzają się w najmniej odpowiednich momentach, a więc gdy najbardziej potrzebujemy gdzieś dojechać. Rozwiązaniem jest awaryjne otwieranie samochodu. Co to jest i kiedy warto skorzystać z tej usługi?
Awaryjne otwieranie auta – co to znaczy?
Awaryjne otwieranie samochodu to usługa, którą wykonuje ślusarz. Fachowiec potrafi otworzyć każdy zamek, niezależnie od stopnia jego zaawansowania. Dodatkowo usługa dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc pomoc otrzymamy zawsze, niezależnie od pory dnia i nocy. Ślusarz przyjedzie we wskazane miejsce bez zbędnej zwłoki, a usługa zostanie wykonana nie tylko profesjonalnie, ale i szybko. Jednak najważniejszy jest fakt, że podczas otwierania zamka ślusarz nie spowoduje żadnych dodatkowych uszkodzeń! Jedynym kosztem będzie więc usługa otwarcia zamka.
Dlaczego lepiej nie otwierać zamka samodzielnie?
Samodzielne próby otwarcia samochodu nie są najlepszym pomysłem, gdyż zamek w samochodzie łatwo jest uszkodzić, a jego wymiana jest bardzo kosztowna. Dużo szkód może przynieść również próba uchylenia okna, aby dostać się do środka. Nawet jeśli użyje się do tego specjalnego zestawu, to i tak ryzyko uszkodzenia mechanizmu otwierającego i zamykającego okno jest bardzo wysokie, a również ta naprawa nie należy do najtańszych. Jednak najgorszym pomysłem jest wybijanie szyby. Przede wszystkim wymiana szyby od ręki jest praktycznie nie możliwa, a to oznacza, że auto pozostanie niezabezpieczone przez jakiś czas. Dodatkowo szyby do niektórych aut są trudno dostępne. Pozostaje jeszcze kwestia ceny wymiany szyby, która wynosi co najmniej kilkaset złotych. Jest to więc duży i w dodatku całkowicie zbędny wydatek. Zdecydowanie lepiej wezwać fachowca z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/, którego usługa jest najtańszym z możliwych rozwiązań.
Kiedy warto zadzwonić po fachowca?
Sytuacji, w której nie mamy możliwości samodzielnego otwarcia własnego auta może być wiele. Do najczęstszych z nich należą:
- Zatrzaśnięcie kluczy w samochodzie – wbrew pozorom nie jest to rzadka sytuacja, a dojść może do niej w wyniku roztargnienia, czy pośpiechu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby zatrzasnąć drzwi i z przerażeniem odkryć, że klucze leżą na fotelu lub w bagażniku. Taka sytuacja może wystąpić w starszych modelach aut, gdzie drzwi zamknąć można, wciskając bolec, ale i w autach nowej generacji, w których drzwi blokują się automatycznie po określonym czasie.
- Rozładowany akumulator – centralny zamek ma jedną poważną wadę, nie otworzymy go, jeśli akumulator jest niesprawny. To oznacza, że nie dostaniemy się do akumulatora, aby go wymienić lub naładować. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest awaryjne otwieranie zamków.
- Niesprawna elektryka – brak możliwości otwarcia drzwi może wynikać również z awarii centralnego zamka lub elektryki samochodu.
-
Inne przyczyny to np. zgubione klucze, uszkodzony klucz lub rozładowany pilot od centralnego zamka.