W budownictwie przemysłowym liczy się wytrzymałość obiektu, szybki czas wykonania oraz kwestie ekonomiczne – w poszukiwaniu oszczędności przedsiębiorcy często odchodzą od budowania obiektów murowanych. Ciekawym i coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem jest budowa hal z płyt obornickich.
Płyty obornickie, czyli po prostu płyty warstwowe pozwalają na szybkie postawienie budynku według konkretnego, indywidualnie przygotowanego projektu. Doskonale sprawdzają się w budowaniu hal produkcyjnych i magazynowych, w budownictwie rolniczym, a także jako pawilony handlowe i usługowe, garaże, hangary, obiekty socjalne czy biurowe. Połączenie wysokiej jakości wykonania, świetnych parametrów i wyjątkowej estetyki sprawia, że na takie hale decyduje się coraz więcej inwestorów.
Jakie zalety mają płyty obornickie?
Płyty obornickie wykonane są z dwóch warstw ocynkowanej blachy, pomiędzy którymi znajduje się rdzeń izolacyjny zrobiony z pianki poliuretanowej, wełny mineralnej lub styropianu. Zewnętrzne powierzchnie płyt są pokryte dodatkowymi powłokami, których celem jest zwiększenie wytrzymałości i odporności, między innymi na działanie warunków atmosferycznych. Płyta z materiałem izolacyjnym sprawia, że gotowy obiekt ma dobre parametry termiczne i zapewnia wysoką sprawność stosowanych wewnątrz urządzeń grzewczych. Płyty warstwowe są proste w montażu, obiekty można stawiać bez względu na pogodę – także w zimie, gdy budowy obiektów murowanych są wstrzymane. Nie ma również ograniczeń lokalizacja, hale z płyt obornickich postawimy praktycznie na każdym terenie.
Solidne i profesjonalne wykonanie
Budowa hal przemysłowych oraz innych obiektów z płyt obornickich to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na czasie, niskich kosztach postawienia budynku, a także jego wysokiej użyteczności. Warto szukać sprawdzonych i doświadczonych wykonawców, którzy realizują obiekty od początku do końca, czyli od wykonania projektu aż po profesjonalne zamontowanie wszystkich elementów i oddanie hali do użytku.