Sposobów walki z cellulitem jest wiele. Przede wszystkim należy posiłkować się szeregiem różnego rodzaju ćwiczeń aerobowych oraz wzmacniających mięśnie. Dodatkowo, aby ujędrnić i napiąć skórę ud, brzucha czy pośladków warto wspomagać się przeróżnymi kremami, balsamami, a także stosować specjalistyczne zabiegi. Jednakże, aby uzyskać najlepsze efekty warto pomyśleć o zdrowej i zbilansowanej diecie, która dodatkowo poprawi kondycję psychofizyczną, a być może przyczyni się do redukcji wagi. A to wszystko bez dużych wyrzeczeń.
Dieta na cellulit na udach
Dieta na cellulit na udach, brzuchu czy pośladkach nie jest związana z odmawianiem sobie przyjemności, kurczowym trzymaniem się jadłospisu czy ciężkim wyzwaniem, trudnym do zrealizowania. Wystarczy racjonalnie przygotowywać posiłki zastanowić się, jakich produktów w diecie unikać, a jakie można zastąpić zdrowszą, ale równie smaczną wersją.
Dieta przeciw cellulitowi – co należy z niej wyeliminować, aby pozbyć się niechcianej pomarańczowej skórki?
• Tłuszcze zwierzęce, które rzecz jasna można wymienić na roślinne,
• alkohol i kawa powinny pójść w odstawkę, a na ich miejscu powinna znaleźć się woda,
• słone potrawy warto zamienić na ostre, przyspieszające procesy trawienia,- słodycze najlepiej jest zastąpić owocami,
• fast foody, wyjątkowo groźne, nie mają swojego zastępcy ale ze względu na ich bardzo szkodliwe działanie zdrowotne powinny zostać usunięte z diety.
W walce z cellulitem warto również unikać bardzo mocno przetworzonych produktów, tj. sosów z saszetek, gotowych zup, gdyż zawierają one w składzie barwniki oraz konserwanty sprzyjające powstawaniu pomarańczowej skórki. Zostało już ustalone jakich produktów z diety należy się pozbyć w walce z cellulitem. Warto się teraz zastanowić, co do niej włączyć, aby zwiększyć skuteczność spalania pomarańczowej skórki. Na pierwszy ogień wysuwa się wspomniana już wcześniej woda, należy się teraz skupić jak się ma picie wody, a cellulit. Jest to niezwykła broń antycellulitowa, gdyż w momencie odwodnienia organizm odczuwa brak wody i zaczyna ją w sobie zatrzymywać. Skutkuje to powstawaniem podskórnych obrzęków, które na powierzchni skóry objawiają się jej pofałdowaniem. Aby nie doprowadzić do zatrzymywania płynów w organizmie należy więc regularnie spożywać odpowiednią porcję wody. Nie tylko ten najbardziej popularny na świecie płyn ma zbawienne działanie w starciu przeciwko cellulitowi. Zielona herbata jest kolejnym sprzymierzeńcem, aczkolwiek nie należy przesadzać z jej ilością. Warto również dodać co codziennej pielęgnacji skóry – odpowiedni krem na cellulit. Co zatem jeść gdy na talerz wkracza dieta na cellulit?
• Owoce i warzywa zawierające witaminę C, czyli cytrusy, kalafior, paprykę, które stymulują produkcję kolagenu zwiększając tym samy jędrność powierzchni skóry,
• produkty bogate w krzem, tj. kasze, banany, gdyż pierwiastek ten wpływa korzystnie na elastyczność skóry,
• kwasy tłuszczowe omega-3, obecne w rybach, które poprzez regulację układu krążenia wpływają korzystnie na stan skóry. Jeżeli jednak jesteś osobą, która musi mieć konkretnie ułożony plan, aby uzyskać pożądane efekty, a szukasz odpowiedzi na to nurtujące pytanie jaka dieta na cellulit zapoznać jest się warto z dietą proteinową. Jak się więc ma wspomniana dieta Dukana, a cellulit? Charakteryzuję się ona odpowiednio połączonym spożywaniem wody i białek. Dzięki temu, iż białka działają wodoszczelnie, a spożywanie dużej ilości wody wspomaga filtrację nerek, z organizmu (oraz ze skóry) są usuwane toksyny i zanieczyszczenia, co w rezultacie prowadzi do redukcji grudek oraz nierówności na powierzchni skóry. Niczym skomplikowanym nie jest więc dieta na cellulit, jadłospis wystarczy urozmaicić w dodatkowe produkty, a te mniej pożądane zastąpić ich zdrowszymi, a za razem równie smacznymi odpowiednikami. Daje to możliwości do zadbania o swoje ciało w przyjemny i prosty sposób, który w dodatku wpłynie korzystnie na samopoczucie. Jeżeli więc Twoim największym wrogiem jest cellulit, dieta, a właściwie racjonalny plan żywienia to punkt wyjścia w walce z nieprzyjacielem.