Bramy garażowe stały się standardem jak kraj długi i szeroki. Są bowiem bardzo wygodne, a jednoczenie estetyczne. Zapewniają komfortowy dostęp do garaży wolnostojących i wbudowanych w bryłę budynku. Ciekawą propozycją są sekcyjne bramy boczne. Jeśli chcesz poznać ich specyfikę, przeczytaj artykuł. Przy okazji dowiesz się, czy warto zainwestować w przesuwną bramę do garażu.
Wiele typów bram garażowych
Bramy garażowe stanowią ważny elementem niemal każdego domu jednorodzinnego, garażu wolnostojącego czy też obiektu usługowego lub przemysłowego. Ułatwiają komunikację z garażem poprzez wygodny wjazd i wyjazd. Producenci bram garażowych oferują wiele rozwiązań konstrukcyjnych bram garażowych, które różnią się budową płaszcza bramy oraz metodą otwierania. Wśród nich są segmentowe bramy boczne. Dostępne są one na zamówienie między innymi u dystrybutora bram garażowych Rolan, który oferuje w Olsztynie także okna i drzwi, pergole, żaluzje zewnętrze i wewnętrzne oraz automatykę do bram.
Czym charakteryzują się bramy garażowe boczne?
Brama sekcyjna składa się z ocynkowanych segmentów stalowych. Są to dwuścienne elementy zabezpieczone termoizolacyjną pianką poliuretanową oraz malowane proszkowo na wiele kolorów lub wykańczane okleinami z foli. Bramy sekcyjne przesuwne zawieszone są na łożyskowanych rolkach na górnej prowadnicy. Podczas otwierania przesuwają się wzdłuż bocznej ściany garażu. Dobrzy producenci bram garażowych umożliwiają indywidualną zabudowę garaży o szerokość od 2 do 12 m i wysokość od 2 do 3,5 m. Bramy segmentowe przesuwane wyposażone są w nowoczesną automatykę do bram. Pozwala ona na starowanie bramą za pomocą pilota lub aplikacji na smartfonie.
Zalety bocznych bram sekcyjnych
Bramy przesuwane są wygodne w małych i dużych garażach. Można je zatrzymywać w dogodnym momencie, aby uzyskać wejście lub wjazdu samochodu, co pozwala na ograniczanie ucieczki ciepła. Osłonięte zawiasy, a także kształt i układ paneli zapewniają bezpieczną pracę bramy. Skutecznym zabezpieczeniem przed włamaniami jest zastosowanie systemu blokowania bramy poprzez podwójne ryglowanie. Bramy segmentowe są estetyczne, a dzięki nowoczesnej formie doskonale pasują do współczesnej architektury. Sprawdzają się w budynkach klasycznych oraz obiektach komunalnych, przemysłowych i usługowych.