Braki w uzębieniu to realny problem, nie tylko estetyczny. Brak zębów może prowadzić do obniżenia własnej wartości i pewności siebie. Rozwiązaniem są implanty zębowe, które pozwalają na uzyskanie najbardziej naturalnego efektu. Implanty zębowe mogą być wczepione u większości pacjentów. Czy można to zrobić w jeden dzień?
Czym są implanty zębowe?
Implanty zębowe to najnowocześniejsza metoda wypełniania ubytków w uzębieniu. To niewielka śruba, która zostaje wczepiona w kość szczęki. W ten sposób zastępuje korzeń zęba. Implanty są niewidoczne, gdyż znajdują się wewnątrz kości. Na nim umieszcza się łącznik, który pozwala na zamocowanie sztucznego zęba. Dotychczas koronę na implancie zakładało się po 2-6 miesiącach od umieszczenia implantu w kości.
Implanty w jeden dzień są możliwe do wykonania dzięki rozwojowi medycyny stomatologicznej. W wielu gabinetach pełny łuk zębowy można osiągnąć na czterech implantach, które są instalowane w ciągu jednej wizyty. Szybka realizacja implantu uzależniona jest od stanu kości szczękowej pacjenta. Zabieg umieszczenia implantu w kości jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym.
Zalety implantów zębowych
Braki w uzębieniu to najczęściej powód do wstydu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie implantu zębowego. Główną zaletą implantów zębowych jest przywrócenie pacjentowi nowych zębów, które są zbliżone do jego własnego uzębienia. Dzięki temu uśmiech wygląda naturalnie. Wybielanie zębów, nawet z implantami, pozwoli odświeżyć uśmiech i przywróci pacjentowi pewność siebie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają pojedyncze braki w uzębieniu, ale również dla tych którzy obawiają się ruchomej protezy. Implanty są nieruchome i doskonale imitują własne zęby pacjenta. Dodatkowo, zamontowanie implantu powstrzymuje pozostałe zęby przed rozsuwaniem się i zapobiega zanikowi kości i podtrzymuje naturalną pracę mięśni twarzy.
Praca na implantach pozwala odtworzyć piękny i zdrowo wyglądający uśmiech. Możliwość wykonania ich w jeden dzień to najlepsza inwestycja w zdrowie jamy ustnej.